Skip to content

Drewno czyli uniwersalny materiał, jaki może nadać naszemu mieszkaniu nowego, bardziej przytulnego wyglądu

Wiele sklepów budowlanych gwarantuje swoim klientom szeroki wybór, jeśli chodzi o meble do ogrodu. Nierzadko, meble do ogrodu stanowią najczęściej kupowane artykuły przez osoby, które już dawno zapomniały o zaaranżowaniu własnego domu i mogą teraz cieszyć się z beztroskiego użytkowania własnych czterech kątów.

Wiele sklepów budowlanych oferuje swoim klientom szeroki wybór, jeśli chodzi o meble do ogrodu. Nierzadko, meble ogrodowe stanowią najczęściej kupowane artykuły przez osoby, jakie już dawno zapomniały o budowie własnego domu i mogą teraz cieszyć się z beztroskiego użytkowania własnych czterech ścian.

tartak w urszulewie - praca
Autor: Kopp
Źródło: Kopp

Ładna podłoga drewniana (mój link) jest dzisiaj w zasadzie artykułem luksusowym, gdyż przeważnie kładziemy panele, które, by tak powiedzieć, są surowcem drewnopochodnym. Chociaż dębowe deski prezentują się o dużo ładniej, a do tego są trwalsze, to jednak akurat tutaj przeważają argumenty czysto ekonomiczne – za zwykłe panele zapłacimy grosze. Równie dobrym wyborem jest także parkiet bądź misterna mozaika, lecz koszt kupna takiej podłogi znacznie wzrasta. Tak czy siak, nasza piękna podłoga drewniana nie pozostaje jedynym drewnianym elementem aranżacji domowych wnętrz. Oprócz dębowych mebli w poszczególnych pomieszczeniach, a zwłaszcza w kuchni można odszukać wzrokiem dużo najróżniejszych praktycznych gadżetów, które dodatkowo stanowią kluczowy element dekoracji. Mowa w tym miejscu o drewnianych doniczkach, warząchwiach czy gustownych i lśniących nowością pudełkach na torebki herbaty. Z kolei zupełnie osobną kwestią jest projektowanie konstrukcji, które potem możemy zobaczyć na zewnątrz domów. Przykładowo, świetną inwestycją na przyszłość są drewniane place zabaw dla dzieci. Dokładnie pomalowane i zaimpregnowane domki, karuzele oraz pozostałe sprzęty będą służyć latami i rzecz jasna będą o dużo lepiej się prezentować niż te wyprodukowane z innych surowców. W taki sposób tradycyjny plac zabaw staje się w rzeczywistości wizytówką osiedla lub niewielkiego miasteczka.

ogląd - ogród
Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli mowa o materiałach, to w ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się drewno i to we wszelkiej formie. Dla przykładu, jeśli chodzi o zagadnienie takie jak deska podłogowa (czytaj więcej), to sporo mieszkańców Polski decyduje się właśnie na taki materiał kosztem chociażby standardowych paneli. Drewniana podłoga (zobacz dekorian home podłogi winylowe) nadaje szyku oraz elegancji przestrzeniom i dodatkowo może ocieplić przestrzeń.

Jeśli spodobał Ci się publikowany tekst, to na pewno zaciekawią Cię też przydatne wskazówki (https://dekoracyjneskory.pl/35-kolumbijskie), które znajdziesz tutaj – one pochłoną Cię całkowicie.

Nie da się ukryć, że tego typu rozwiązanie prezentuje się zdecydowanie lepiej niż sztuczne panele. Ważne jest jednakże to, żeby w odpowiedni sposób zadbać o tego typu powierzchnię a także konserwować ją konkretnymi środkami dedykowanymi do tego celu. Niewątpliwą zaletą podłóg wykonanych z drewna jest na pewno fakt, że nadają się do cyklinowania. W ten sposób, co jakiś czas niskim kosztem będziemy mogli zadbać o nowy wygląd podłogi w naszym domu. Po zakończonej konserwacji będzie to wyglądać w taki sposób, jak byśmy zainstalowali nowe deski. Z drewna wykonuje się także altany, jakie stawia się zazwyczaj w ogrodach. Stanowi to niezwykle interesujący i praktyczny pomysł jak urządzić przestrzeń dookoła domu.

dom - odbicie
Autor: Robert Bonfante
Źródło: http://www.flickr.com

Rzecz jasna najłatwiej to uzyskamy korzystając z usług wyspecjalizowanego biura projektowego, które ma już niemałe doświadczenie pod tym względem. Najpierw dobry projekt, a następnie szczegółowe rozplanowane i przeprowadzone prace ogrodowe, umożliwią zagospodarować teren wokół dom, adekwatnie do założonej koncepcji w krótkim czasie.

Pamiętajmy i o tym, że elementy z drewna można bez problemu, za to z ciekawym efektem wizualnym, integrować z innymi materiałami. Nawet beton dekoracyjny w połączeniu z deską drewnianą wytworzy intrygujący wynik. Można się w tym celu usposobić aranżacjami pokazywanymi w wielu miesięcznikach czy serwisach wnętrzarskich.