Skip to content

Jak zaplanować szkolną wycieczkę ? Do którego miejsca się wybrać ? O czym z pewnością musimy nie zapominać?

Każdy uczeń lubi wycieczki szkolne. Zresztą jak możemy takich wycieczek szkolnych nie lubić, gdy dzięki nim można się trochę zrelaksować, zapomnieć o nauce i obowiązkach. Organizacja wycieczki szkolnej jest to jednakże spore przedsięwzięcie, jakie powinno być idealnie zorganizowane. O czym więc z pewnością nie zapominać, i w jakiż to sposób do takiej organizacji mamy podejść ?

Każdy uczeń lubi wycieczki szkolne. Zresztą jak można takich wycieczek szkolnych nie lubić, skoro to dzięki nim właśnie możemy się trochę zrelaksować, zapomnieć o nauce i obowiązkach. Organizacja szkolnej wycieczki to jednak spore przedsięwzięcie, jakie musi być idealnie zorganizowane. O czym należy więc z pewnością pamiętać, i w jakiż to sposób do tego mamy podejść ?

Wycieczka szkolna integracyjna
Autor: Southbank Centre
Źródło: http://www.flickr.com

Wycieczka głównie posiada ambitne założenia, ma przyczyniać się do nabywania wiedzy przez uczniów. Jest najbardziej dla tych uczniów ciekawa, gdyż łączy aktywny relaks z czynnym poznawaniem.

Jeżeli zainteresował Cię niniejszy tekst, szybko sprawdź dodatkowo ten odnośnik! To świetna oferta (http://www.villamare.com.pl/) i tu znajdziesz dodatkowe informacje.

Wycieczka szkolna jest również, co opisywaliśmy już na początku, wolna od stresu lekcyjnego oraz bezmiaru obowiązków szkolnych. Istnieją różnorakiego rodzaju opcje spędzenia tego okresu, od przebywania w górach, nad morzem, czy w większym mieście, przykładowo jak wycieczki szkolne Warszawa jest tutaj wspaniałym pomysłem.

To miasto, w jakim istnieje sporo atrakcji, a więc każdy człowiek znajdzie coś dla siebie. Warszawa to przecież stolica, a więc poza tym znajdziemy tutaj wiele zabytków historycznych, które każdy powinien znać. Identycznie jak zielone szkoły Warszawa to bardzo idealne lokalizacje, żeby takową wycieczkę zorganizować. Wycieczki szkolne ukształtują osobowość każdego ucznia, a to dzięki temu, że poznawane są symbole kulturalne, a także pomniki przyrody. Wycieczki (tanio wycieczki objazdowe) szkolne uczą zgodnego działania w grupie, zasad zachowania się w różnych sytuacjach. Pozwalają zdobyć informacje, zweryfikować to, co się wie ze stanem faktycznym. Jednak, żeby spełniała postawione przed nią zadania powinna zostać jak najbardziej zaplanowana.

Można właściwie podzielić takie przygotowanie na trzy fazy. W pierwszej przygotowujemy wycieczkę, to znaczy wszystko planujemy tak, aby było pomysłowe, ciekawe oraz wyjątkowe. W następnej fazie realizujemy wycieczkę, a jak nazwa wskazuje przechodzimy od fazy planu do konkretów. Faza druga to więc sedno, czyli sama wycieczka. Tak samo jednakże ważna jest trzecia, ostatnia faza, w której podsumowujemy wyjazd. Musimy oszacować jakie było zachowanie poszczególnych uczniów, lecz nawet istotniejsze będzie skontrolowanie, co uzyskaliśmy dzięki tej wyprawie. Taka informacja może nam bowiem mocno ułatwić w przyszłym życiu.