Skip to content

Wszechstronne wyposażenie świetlicy w szkole oddziałujące bardzo dobrze na rozwój młodych uczniów.

Dyrektorzy każdej bez wyjątku świetlicy muszą postarać się o to, aby była ona tak świetnie uposażona, jak jedynie to możliwe. Dzięki temu dzieci będą miały możliwość jak najlepiej spędzić czas na bawieniu się a także na nauce. Zwykle w świetlicy przebywać będą dzieciaki, jakich opiekunowie nie mogą z wyprzedzeniem odebrać i to właśnie zadaniem szkoły jest, żeby najmłodszym zapewnić w takiej sytuacji zajęcia.

Dyrektorzy każdej świetlicy muszą starać się o to, żeby była ona tak świetnie uposażona, jak jedynie to umożliwione. Przez to dzieci będą miały okazję świetnie spędzać wolne chwile na zabawie oraz na nauce. Zwykle w świetlicy przebywają dzieciaki, jakich opiekunowie nie mogą z wyprzedzeniem odbierać i to bezpośrednio zadaniem szkoły jest, by najmłodszym zapewnić wówczas zajęcia.

Ilustracje do bajek dla dzieci
Autor: Puls Art
Źródło: www.puls-art.pl

Kiedyś dzieci w świetlicy głównie koncentrowały się na odrabianiu zadania domowego, nie przewidywano dla nich większych atrakcji i nie miały możliwości chociażby korzystać z tak dużej liczby zabawek, jak obecnie. W świetlicy umieszczano zabawki standardowe. Obecnie zaś akcentuje się, jak ważne jest wszechstronne uposażenie świetlicy w szkole, oddziałujące pozytywnie na rozwój młodych uczniów. Młodzi ludzie powinni bowiem być stymulowani także po zakończonej nauce, szczególnie, kiedy na świetlicy przebywają systematycznie.

W takiej sytuacji najmłodsze dzieci powinny mieć do wyboru gadżety proste w obsłudze, a także ilustracje dla dzieci i dużo innych, aczkolwiek w dalszym ciągu zaliczających się do działów wyraźnie polegających na bawieniu się. Tymczasem, dzieci w wieku starszym poza filmami i gadżetami dostosowanymi do ich poziomu rozwoju powinny mieć do wybrania między innymi wiele pozostałych przedmiotów dzięki jakim będą mogły świetnie spędzać czas po lekcjach. To zapewni im doskonałą stymulację rozwojową. Dzieci starsze będą mieć już większe oczekiwania, czyli te materiały szkolne, jakie znajdują się na świetlicy powinny pozostawać atrakcyjne.

Tym sposobem, młodzi ludzie będą bardziej zachęceni do uczenia się. Uczniowie muszą być pewni, że pomoce szkolne dla nich udostępnione są zorganizowane rzeczywiście z nastawieniem o nich. Jedynie w takiej sytuacji będą chętnie przebywać na świetlicy, i co najistotniejsze, czas taki nie będzie czasem jaki pójdzie na marne. A to coś, co dla dyrektora świetlicy musi stanowić spory priorytet.

Nauczyciele pracujący na świetlicy mają więc obowiązek zatroszczyć się o to, by systematycznie sprawdzać asortyment i powiadamiać, jeśli czegoś zabraknie, lub gdy zauważą, iż określone rzeczy nie są dopasowane do oczekiwań dzieciaków. Dobrze zarządzana świetlica z bogatym zapleczem pomocy rozwojowych to podstawa.