Skip to content

Mały przydomowy ogródek z tarasem oraz wodą

Kupowanie domków z niedużymi ogrodami miast mieszkania w bloku staje się coraz to w wyższym stopniu modne, dlatego że nawet niewielki ogród pozwala nam na chwilkę wytchnienia a także kontakt z przyrodą po ciężkim dniu. Można wyjść na trawnik czy taras oraz wypocząć, natomiast w wolnej chwili popracować nieco.

Nabywanie domów z niedużymi ogródkami zamiast mieszkanka w bloku staje się coraz bardziej modne, gdyż nawet mały ogród pozwala nam na chwileczkę wytchnienia oraz kontakt z przyrodą po mozolnym dniu. Możesz wyjść na trawę bądź taras i odprężyć się, a w wolnej chwili popracować troszeczkę.

zabawki - fotka
Autor: centralniak
Źródło: http://www.flickr.com

Takie ogródki są proste w pielęgnacji, jako że nie potrzeba wiele czasu, żeby skosić trawę a także przejrzeć rabaty. Możemy również nauczyć dzieci opieki nad roślinami, przedstawić jak uprawiać truskawki w doniczkach, posadzić parę krzewów borówki amerykańskiej, by mogły poskubać własnych owoców. Płyną z tego same radości. Przydomowy ogródek stanowi kapitalne miejsce na przelanie swoich wyobrażeń o zielonym przytułku, gdzie w każdym momencie dnia i nocy możesz odetchnąć świeżym powietrzem. Ogród [pielęgnacja krzewów] przydomowy to kapitalne podejście dla tych, którzy kochają ogrody. Jak nazwa uwypukla ogród przydomowy znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie punktu zamieszkania. W najlepszej sytuacji są ci, którzy posiadają domki wolnostojące a także dużą działkę. Na większej nawierzchni możemy stworzyć niezmiernie zróżnicowane aranżacje, które spowodują, że ogródek będzie ogromnie oryginalny. Przy mniejszych nawierzchniach mamy ograniczone pole do popisu, jednak nawet na kilku metrach kwadratowych możemy stworzyć ogromnie ciekawe kompozycje. Nie ważne czy domek wolnostojący, czy atrialny, albowiem na każdej powierzchni możesz urzeczywistnić interesujące rozwiązania.

zabawki - image
Autor: Rafał Komorowski
Źródło: http://www.flickr.com
zabawki - portret
Autor: Chris
Źródło: http://www.flickr.com

Przed zabraniem się do pracy musimy sprecyzować czego tak naprawdę oczekujemy od ogródka – jaką funkcję ma spełniać. Poza estetycznymi walorami może stać się miejscem wypoczynku, zabaw najmłodszych a także miejscem uprawy warzyw. Najodpowiedniej kiedy łączy w sobie te wszystkie funkcje. Zależnie od tego czy miejsce pod przyszły ogród jest placem budowy albo też zagospodarowanym obszarem z roślinnością, musimy podjąć w początkowym okresie troszeczkę zróżnicowane działania. Różnica dotyczy głównie kwestii związanych z doprowadzeniem obszaru po budowie do porządku. Nie obędzie się bez sprzątnięcia parceli. Ocalmy przy tym pozostałe po budowie fragmenty które można spożytkować (np. deska podłogowa może posłużyć nam do konstrukcji altany).

Koniecznie musimy przygotować program działań jak też szkic zagospodarowania terenu pod ogród.lampach (nasz odsyłacz)Na samym początku w projekcie uwzględniamy najważniejsze fragmenty ogrodu przykładowo kącik wypoczynkowy, oczko wodne itd. Następnie szkic uzupełniamy o kolejne fragmenty jak też kompozycje ogrodowe. Miejmy na uwadze, że w projekcie należy uwzględnić takie składniki jak kształt nawierzchni, zacienienie, wiatry itp.