Skip to content

Odpowiedni prezent dla kilkuletniego dziecka

Nabycie podarunku dla dziecka wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem. Kilkuletnie maluchy mają zwykle określone wymagania i potrafią wyrazić szczerą opinię dotyczącą otrzymanego upominku. Jak w związku z tym poradzić sobie z takim kłopotem? Gdzie szukać podarunków i co w efekcie zakupić małemu człowiekowi?

Kupno upominku dla malucha wbrew powszechnym opiniom nie jest łatwym zadaniem. Paroletnie maluchy mają zazwyczaj określone potrzeby i są w stanie wyrazić prawdziwą opinię tyczącą się konkretnego prezentu. Jak zatem poradzić sobie z tego typu kłopotem? Gdzie poszukiwać upominków i co finalnie zakupić małemu człowiekowi?

Zabawki dla dziewczynki
Autor: Raoul Snyman
Źródło: http://www.flickr.com

Bezsprzecznie rozsądnym pomysłem będzie wizyta u malucha i delikatne podpytanie o bieżące potrzeby? Jeśli zależy nam na niespodziance, możemy tego typu rozmowę przeprowadzić z rodzicami dziecka – użyteczna treść. Rozsądnym pomysłem będzie też wizyta w dobrze zaopatrzonym sklepie zabawkowym, w którym odnaleźć można całe mnóstwo ciekawych produktów. I to zarówno tych przeznaczonych wyłącznie do zabawy, jak i tych posiadających walory edukacyjne.

Pamiętajmy, iż nabywając zabawkę, należy wziąć pod uwagę wiek dziecka. Jeśli dziecko jest kilkuletnie zaintrygować go może lego ninjago albo wymagające puzzle. W kontekście mniejszych dzieci takiego typu pomysły mogą się nie sprawdzić, a nawet stanowić poważne zagrożenie. Z jakiego powodu? Bowiem mogą stanowić zagrożenie. Niedużej wielkości puzzle, maleńkie elementy bądź nawet lego ludziki mogą zostać przez dziecko połknięte. Przede wszystkim z tego względu winniśmy się kierować przy wyborze umieszczonymi na pudełkach zabawek zapisami o wieku dzieci, dla których zabawka jest przeznaczona – nie jedynie zabawki mogą być dobrym pomysłem na prezent, aczkolwiek większość dzieci zdecydowanie szczególnie oczekuje właśnie zabawki. Nabyć możemy także odzież, aczkolwiek wcześniej musimy wnikliwie poznać wymiary dziecka i jego preferencje względem garderoby. Małe dzieci coraz częściej pragną się stroić samodzielnie i podejmować decyzję o doborze odzieży .Dotyczy to przede wszystkim dziewczynek. Dobrze jest też wybierać upominki wiążące się z pasjami dziecka – możemy kupić sztalugi, instrument muzyczny, książeczkę lub cokolwiek podobnego. Bez wątpienia taki upominek nie będzie niewłaściwym.