Skip to content

Parę użytecznych rad dla nowoczesnej matki karmiącej, czyli co dobrze mieć w swoim niezbędniku, żeby nie pozwolić się zwariować

Karmienie piersią nie jest takie trudne, jak mogłoby się zdawać sądząc po historiach opowiadanych przez nasze ciotki czy znajome na grupach dyskusyjnych w Internecie. Ale mimo, że laktacja jest biologicznym mechanizmem wypracowanym przez naturę, nie zawsze i nie każdej kobiecie przychodzi bez trudu wykarmić swojego brzdąca. Z tego powodu dzisiejsi producenci oferują całe mnóstwo produktów wspierających świeże upieczone mamy karmiące swoje maluchy naturalnie.

Karmienie piersią nie jest tak straszne, jak może się zdawać wnosząc z historii opowiadanych przez nasze ciotki czy kobiety na forach internetowych. Ale mimo, że laktacja jest biologicznym mechanizmem wypracowanym przez naturę, nie zawsze i nie wszystkim kobietom przychodzi bez trudu wykarmić swoje dziecko. Dlatego też obecnie producenci oferują bardzo wiele produktów wspierających młode matki karmiące swoje dzieci piersią.

mama dziecko i zabawki
Autor: Haylee Sherwood
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwszym wyborem w niezbędniku matki karmiącej powinien być stanik do karmienia. Jest on częścią bielizny, która musi być praktyczna i wygodna, ponieważ młoda matka będzie go nosić przez kilka (lub kilkanaście!) kolejnych miesięcy zarówno za dnia, jak i w nocy. Z tego powodu w celu dobrego doboru biustonosza warto udać się do profesjonalnego sklepu z bielizną dla mam. Odpowiednio dobrany stanik do karmienia musi zapewnić zarówno wysoki komfort używania mamie, jak i nieskomplikowany dostęp do piersi maluszkowi. Innym usprawnieniem dla matek, które mają problemy z nawałem pokarmowym będą specjalne wkładki laktacyjne do biustonosza. Są one proste w użyciu, wykonane z naturalnych materiałów i dostępne praktycznie w każdym większym sklepie. Efektywnie pochłaniają nadmiar mleka zapobiegając przemoczeniu stanika.
Świeżo upieczone mamy, które biorą pod uwagę karmienie mieszane, a więc takie, gdzie prócz mleka matki dziecko otrzymuje mieszankę mleka sztucznego, mogą również wypróbować laktator elektryczny. Jest to przyrząd, który za pomocą nieznacznego podciśnienia wysysa pokarm z piersi do specjalnego pojemniczka, z którego po dokręceniu odpowiedniego smoczka może skorzystać spragnione maleństwo. Pokarm można równie dobrze zamrozić i przechować na wyjątkowe okazje, takie jak zastój pokarmu czy osłabioną laktację.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Jeśli tak, to bez wahania sprawdź tu (http://www.cosmetin.pl/kategoria/naturalne-kosmetyki-do-twarzy/twarz-twarz/naturalne-kremy-do-twarzy/) inne tego typu materiały – one także są warte zainteresowania.

br>
Zajrzyj na naszą nową witrynę, na której odkryjesz porywający bieżący materiał (https://ortodoncjacyfrowa.com.pl/ortodoncja-cyfrowa/) na ten temat. Oczekują na Ciebie ekstra informacje.

Laktator elektryczny nie odróżnia się od zwykłego zasadą działania, lecz jedynie tym, że działa na prąd i zasysa mleko bez potrzeby „pompowania”, a więc zaciskania rączki na ręcznym laktatorze.

Dla wielu mam może okazać się to wygodniejszym rozwiązaniem, ale te preferujące zwiększoną kontrolę nad mocą zasysania wybiorą pewnie odciągacz manualny.