Skip to content

Parę użytecznych rad dla nowoczesnej matki karmiącej, czyli co dobrze mieć w swoim niezbędniku, żeby nie pozwolić się zwariować

Karmienie naturalne nie jest tak trudne, jak może się zdawać sądząc po historiach opowiadanych przez nasze ciotki czy koleżanki na forach internetowych. Ale mimo, że laktacja jest biologicznym procesem wypracowanym przez naturę, nie zawsze i nie każdej kobiecie przychodzi bez trudu wykarmić swoje maleństwo. Dlatego też obecnie producenci oferują bardzo wiele produktów wspierających świeże upieczone mamy karmiące swoje dzieci naturalnie.

Karmienie piersią nie jest tak straszne, jak może się zdawać wnosząc z historii opowiadanych przez nasze ciotki czy kobiety na forach internetowych. Ale mimo, że laktacja jest biologicznym mechanizmem wypracowanym przez naturę, nie zawsze i nie wszystkim kobietom przychodzi bez trudu wykarmić swoje dziecko. Dlatego też obecnie producenci oferują bardzo wiele produktów wspierających młode matki karmiące swoje dzieci piersią.

mama dziecko i zabawki
Autor: Haylee Sherwood
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwszym wyborem w niezbędniku matki karmiącej powinien być stanik do karmienia. Jest on częścią bielizny, która musi być praktyczna i wygodna, ponieważ młoda matka będzie go nosić przez kilka (lub kilkanaście!) kolejnych miesięcy zarówno za dnia, jak i w nocy. Z tego powodu w celu dobrego doboru biustonosza warto udać się do profesjonalnego sklepu z bielizną dla mam. Odpowiednio dobrany stanik do karmienia musi zapewnić zarówno wysoki komfort używania mamie, jak i nieskomplikowany dostęp do piersi maluszkowi. Innym usprawnieniem dla matek, które mają problemy z nawałem pokarmowym będą specjalne wkładki laktacyjne do biustonosza.

Masz ochotę przejrzeć inne ciekawe posty? Zapraszamy więc na stronę autora. Tam czekają na Ciebie dokładne wiadomości.

Są one proste w użyciu, wykonane z naturalnych materiałów i dostępne praktycznie w każdym większym sklepie. Efektywnie pochłaniają nadmiar mleka zapobiegając przemoczeniu stanika.
Świeżo upieczone mamy, które biorą pod uwagę karmienie mieszane, a więc takie, gdzie prócz mleka matki dziecko otrzymuje mieszankę mleka sztucznego, mogą również wypróbować laktator elektryczny. Jest to przyrząd, który za pomocą nieznacznego podciśnienia wysysa pokarm z piersi do specjalnego pojemniczka, z którego po dokręceniu odpowiedniego smoczka może skorzystać spragnione maleństwo. Pokarm można równie dobrze zamrozić i przechować na wyjątkowe okazje, takie jak zastój pokarmu czy osłabioną laktację.

Zajrzyj na naszą nową witrynę, na której odkryjesz porywający bieżący materiał (https://ortodoncjacyfrowa.com.pl/ortodoncja-cyfrowa/) na ten temat. Oczekują na Ciebie ekstra informacje.

Laktator elektryczny nie odróżnia się od zwykłego zasadą działania, lecz jedynie tym, że działa na prąd i zasysa mleko bez potrzeby „pompowania”, a więc zaciskania rączki na ręcznym laktatorze.

Dla wielu mam może okazać się to wygodniejszym rozwiązaniem, ale te preferujące zwiększoną kontrolę nad mocą zasysania wybiorą pewnie odciągacz manualny.