Skip to content

Pomysły na intrygujące wycieczki rowerem po Polsce

Wycieczki rowerem są w ostatnio bardzo powszechne. Fani dwóch kółek każdego roku zapełniają plecaki i ruszają w podróż po kraju albo po całym kontynencie. Jeśli mamy ochotę do nich dołączyć, to trzeba dowiedzieć się, gdzie są dobre trasy i jak przygotować się do tej eskapady.

Wycieczki rowerem są w ostatnich latach bardzo powszechne. Pasjonaci dwóch kółek rokrocznie zapełniają sakwy oraz udają się w trasę po Polsce albo po Europie. Jeśli chcemy do nich dołączyć, to należy dowiedzieć się, gdzie są najlepsze trasy oraz jak przygotować się do takiej wyprawy.

Chcąc spędzić aktywnie wakacje, warto się namyślić, czy w miejscu gdzie zajedziemy, można wypożyczyć rowery. Wówczas starczy, że przejrzymy trasy rowerowe (zobacz koniecznie tę ofertę) odchodzące od miejscowości, w której się zameldowaliśmy i już będziemy mogli swobodnie zwiedzać pozostałe zakątki tych regionów.

Spodobał Ci się taki wpis? Jeśli tak, to zanim wyłączysz komputer, kliknij najpierw tu – ta witryna (https://www.klubtanca.pl/kursy-tanca/) również na pewno przypadnie Ci do gustu!

Dzięki rowerowi zadbamy o kondycję i ciało, a jeżdżąc bocznymi dróżkami, będziemy posiadali szansę spotkać widoki, których nie zauważylibyśmy jadąc autostradą. Warto zaznaczyć, że takie trasy rowerowe zazwyczaj okazują się być właściwie zaznaczone oraz zachowane, zatem nawet kilkuletnie dzieci nie będą miały kłopotów, by się po nich przemieszczać. Powinniśmy je przejrzeć prędzej, gdyż wówczas będziemy mieli ewentualność wszystko świetnie sobie obmyślić.

Wycieczki rowerowe po trasach Europy
Autor: Grao Castellon
Źródło: http://www.flickr.com

Ilość osób kochających rower (Pompka Podłogowa) jako środek transportu jest zwiększa się, dlatego też zwiększa się również ilość tras rowerowych – w wielu krajach przygotowywane są profesjonalne trasy rowerowe dedykowane turystom – w taki sposób coś takiego jak wycieczki rowerowe po europie (sprawdź ciekawą ofertę klikając w ten link) stają się pomysłem świetnym na przeżycie wspaniałej przygody. Zwłaszcza, że niektóre z tych najlepszych tras biegną przez krajobrazy zapierające dech w piersiach. Trasy rowerowe można wyszukać w sieci – oczywiście stworzone są różne stopnie trudności, wyszukamy zarówno trasy relaksacyjne, jak i te trudne, które wymagają dużo więcej wysiłku, ale przy tym dają także dużo więcej frajdy. Powstała również lista 10 top tras, które zostają najczęściej wybierane przez turystów – wśród tych szlaków widzimy odcinek znanego Tour de France, położony oczywiście we Francji, dokładnie w Pirenejach, jest to wybór dla kolarzy o dobrej kondycji, ponieważ wymaga sporo wysiłku. W czołówce listy także jest położona we Francji Prowansja – region znany ze swych pięknych krajobrazów pełnych kwiatów lawendy, jednakże prawdziwym rajem dla podróżujących uwielbiających jazdę na rowerze jest brytyjska wyspa Isle of Wight, która wyróżnia się zróżnicowaną rzeźbą terenu, a sieć ścieżek rowerowych mierzy aż 320 kilometrów – brzmi fantastycznie.

Kolejną znaczącą rzeczą, która powinna zostać określona przed wyjazdem jest lista wyposażenia obowiązkowego jakie winni posiadać uczestnicy. Pozwoli to uniknąć sytuacji gdy przykładowo w czasie deszczu okazuje się że ktoś nie ma kurtki.