Skip to content

Jak nauczyć się płynnej gry na gitarze bądź też perkusji zaczynając od samego początku

Granie na danym instrumencie muzycznym może okazać się nie lada frajdą. Każdy, kto choćby raz miała na przykład możliwość gry na gitarze, wie jak wielką zabawę wywołuje wydobywanie melodii z konkretnego instrumentu. Gdy już poznamy jak grać mały fragment naszej ukochanej piosenki, będziemy mieć wielką satysfakcję. Natomiast kiedy już całkowicie opanujemy konkretny utwór i będziemy mogli pochwalić się wśród znajomych, to poczucie radości będzie bardzo duże.

Gra na jakimś instrumencie muzycznym jest w stanie być nie lada zabawą. Osoba, która choć raz miała na przykład w rękach gitarę, zdaje sobie zapewne sprawę jaką radość sprawia wydobywanie dźwięków z tego instrumentu. Kiedy już poznamy jak grać mały fragment swojej ulubionej piosenki, uzyskamy ogromną satysfakcję. Natomiast gdy już w pełni opanujemy konkretny utwór oraz będziemy mogli pochwalić się wśród znajomych, to poczucie radości będzie naprawdę spore.

gra na perkusji dla początkujących
Autor: bigdrumthump.com
Źródło: http://www.flickr.com

W ostatnim czasie, tuż obok gry na gitarze, coraz większą popularność zdobywa perkusja. Nie jest to jednak instrument łatwy do opanowania. Co ważne, perkusja (Sprawdź teraz!) dla początkujących jest możliwa do zakupienia dla każdego za niewielkie pieniądze, to jednakże cała sztuka polega na regularnych treningach. Tylko w ten sposób będziemy czynić jakieś zauważalne postępy. Mamy więc możliwość aby rozejrzeć się za interesującym zestawem, który będziemy w stanie zainstalować u siebie w domu. gra na perkusji daje naprawdę wiele frajdy, kiedy opanujemy choćby podstawy. Warto zauważyć, iż raczej trudno jest opanować grać wyłącznie na własną rękę, jednak nie jest to awykonalne. Warto zainwestować w jakiś kurs lub też uczęszczać konsekwentnie na lekcję gry. Na takich zajęciach poznamy wszystkie tajniki gry na “garach”, nauczymy się podstawowych technik jak również i rytmiki.

Niezwykle ciekawym pomysłem jest wciąż podpatrywanie innych muzyków. Dzięki temu możemy zobaczyć w jaki sposób grają i jakie techniki wykorzystują i spróbować je wpleść do swojej gry. I chyba w końcu najbardziej istotna rzecz – aby cieszyć się piękną grą na perkusji trzeba po pierwsze nauczyć się konsekwencji oraz być cierpliwym. Jeżeli przyłożymy się odpowiednio do ćwiczeń, to rezultaty przyjdą po jakimś czasie. Jeśli nie mamy możliwości w określonej chwili pozwolić sobie na granie na perkusji a mamy ochotę poćwiczyć (na przykład w nocy), to można nabyć specjalną podstawkę, o jaką będziemy w stanie uderzać pałeczkami. Bardzo dużą zaletą takiego gadżetu jest fakt, że możemy zabierać taką podstawkę na jakiś wyjazd i trenować technikę gry prawie w każdej chwili. Dobrze jest również czytać fachowe pisma traktujące właśnie o grze na perkusji.

Przygotowaliśmy dla Ciebie niezwykle fascynujący artykuł, zatem nie zwlekaj dłużej tylko odwiedź nas, a zapewne odnajdziesz ciekawe informacje na omawiany temat.